Bára Sládková (Sládkovna)

Grafika, ilustrace, animace, kulisy, loutky
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
bara@sladkovna.cz
+420 723 274 042
Biografie

S Honzou jsme se seznámili na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně. Já studovala animaci, on prostorou tvorbu. Už na škole jsme spolu natočili 3 krátké loutkové filmy. Po absolvování jsme oba zasedli k počítačům a začali jsme pro různé reklamní agentury realizovat multimediální projekty pro online i offline prostředí. V "pracovní době" se zabýváme grafikou, ilustrací, animacemi a kódováním. Naše práce na počítači nás baví. Každý náš projekt je jiný a setkáváme se u toho s inspirativními lidmi z oborů, ke kterým bychom se normálně nedostali. Je to ale virtuální svět, hotový projekt po internetu odešlete a tím to v podstatě končí. Vytvořit ze dřeva třeba loutku, pomalovat ji a pak být svědkem bezprostřední reakce širšího publika je obrovský zážitek. Proto se čím dál častěji pouštíme do realizací výtvarných prostorových objektů - atrakcí pro pobavení nás, našich dětí, kamarádů a postupně i širšího okolí. Těší nás, že nejsme jediní, koho i v době 4. průmyslové revoluce baví ručně malované kulisy, vyřezávané flintičky, mechanická hejblátka, či jiná další oldschool unplugged zábava. Naše tvorba se proto přehoupla i přes vrata našeho domu a můžete ji vidět na různých soukromých či komunitních akcích, jako jsou třeba oslavy, masopustní průvody, festivaly či jiné kulturně společenské veselice.

Projekty

Kočovná herna - putovní interaktivní instalace, animace pro interaktivní program "Cesta uhlí" pro Výzkumný ústav hnědého uhlí a.s., animace pro Muzeum Bible na Velehradě,

Odkazy

https://www.sladkovna.cz/cz/reference

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998