ST DIO

propojování digitálního a fyzického prostoru, návrhy expozic
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
hi@stdio.cz
Biografie

Jsme různorodý tým - architekti, umělci, designéři, programátoři a inženýři. Naše projekty jsou založeny na propojování digitálního a fyzického prostoru. Jsme fascinováni možnostmi technologií, které nám umožňují tvořit propojení mezi smyslovými vjemy a digitálním světem, a věříme, že tato propojení výrazně zlepšují kvalitu života každého z nás a otevírají nové cesty přístupu ke každodenní realitě.

Projekty

ST DIO díky rozmanitosti svého týmu a tudíž i zaměření vytvořilo několik velice zajímavých projektů. Jedná se o projekty: Orbital Communication Platform OCP (Orbital Communication Platform) je jedinečná interaktivní instalace, která představuje netradiční způsob komunikace mezi lidmi a technikou. Systém samostatně se pohybujících obrazovek, které o sobě navzájem vědí a jsou schopny reagovat na přítomnost člověka v jejich blízkosti, umožňuje využití široké škály scénářů. CAMP CAMP, neboli Centrum architektury a městského plánování, je novým urbanistickým centrem v centru Prahy. Moderní a otevřené mezioborové místo pro architekty, plánovače a občany je jako stvořené pro diskuse, prezentace a výstavy. MFDF Ji.hlava Od roku 2019 pracuje na architektonické stránce festivalu společnost St.dio. Architektonický ráz se každoročně mění. Zaměřujeme se zejména na označení, interiéry, vnitřní navigaci, food zónu, VR zónu a Radio Wave Stage Design. Národní muzeum "Okamžiky historie" je jedinečnou expozicí a výstavou zároveň. Nachází se v průchodu mezi historickou a novou budovou Národního muzea v Praze. Vodovodov Tato výstava je určena především žákům základních škol, ale skvěle zapůsobí na lidi jakéhokoli věku. Kombinuje jedinečný výběr audiovizuálních prvků, na míru vyrobený nábytek / hmotné objekty a vlastní vyvinutý software a obsah, díky čemuž je jedinečným místem, kde se můžete nechat ohromit a zároveň se dozvědět něco nového.

Odkazy

https://stdio.cz/about

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998