Matyáš Trnka (Studio MT)

audiovizuální instalace, výtvarné objekty, výstavy, site specific instalace, animace
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
matyas.trnka@gmail.com
Biografie

Výtvarník, animátor a režisér. Vystudoval animovanou tvorbu na FAMU. Od roku 2015 působí jako pedagog na Vyšší odborné škole Václava Hollara, kterou v letech 2007–2009 sám absolvoval.

Projekty

Od roku 2002 do roku 2006 byl zaměstnaný jako IT technik, v roce 2010 se stal kurátorem v malé galerii Chodovské tvrze v Praze. Mezi roky 2017 a 2018 působil jako externí pracovník na FAMU při přípravách oboru herní designu. Od roku 2015 je pedagogem na na Vyšší odborné škole Václava Hollara. Věnoval se řadě výstavních projektů, mezi nimiž se objevila také interaktivní adaptace knížky Jiřího Trnky Zahrada určená pro muzea a galerie Trnkova Zahrada 2, výstava ke krátkému filmu Praha! (kromě filmu samotného byly vystaveny původní výtvarné studie, doprovodné videoinstalace, objekty), retrospektivní výstava Jiřího Brdečky, site specific instalace Arrival City: Jihozápadní město 
a rozsáhlá výstava věnovaná dílu Jiřího Trnky V zahradách imaginace.

Odkazy

https://www.matyastrnka.cz/studio/

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998