Libor Tělupil (VR3D)

3D skenování objektů, vývoj virtuální reality
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
info@vr3d.cz
+420 606 555 848
Biografie

Služby 3D skenování nabízíme od roku 2016, ale zkušenosti máme mnohem delší. Pracovali jsme na mnoha zajímavých projektech jak v herní a filmové branži (Knightfall, Genius, Carnival Row, Das Boot, The Terror aj.), tak v dalších oblastech, kde skenování najde svoje využití, jako je digitalizace kulturního dědictví, dokumentace rekonstrukcí, tvorba projektové dokumentace tam, kde dokumentace chybí, nebo neodopvídá skutečnosti, kontrola kvality, ověřování přesnosti aj. Postupně jsme naše služby rozšířili také o tvorbu interaktivních architektonických vizualizací, virtuálních prohlídek a nově také o vývoj VR aplikací v Unreal Engine.

Projekty

VR3D se věnují primárně vývoji projktů ve virtuální realitě, ať už se jedná o výukové aplikace, prezentaci výrobků či hry. Virtuální realitu využívají velice rozdílnými způsoby, příkladem mohou být projekty: ParkinsonCareVR je gamifikovaná interaktivní aplikace určená pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou. Hráči zde plní nejrůznější úkoly, které jim pomáhají procvičovat si jemnou motoriku, rovnováhu a orientaci v prostoru. ClaustrOFF je VR aplikace či spíše hra, jejímž úkolem je pomáhat lidem s klaustrofobií překonat svůj strach z uzavřených prostor. Principiálně se jedná o únikovou hru, kde hráč postupuje různými místnostmi, které jsou stále menší a menší. V každé místnosti musí vyřešit několik úkolů aby se dostal dále, řešení hádanek mu má pomoci s jeho strachem tím, že se musí soustředit na něco jiného, než je jeho strach. VirtuBee je námi vyvíjená revoluční aplikace pro prezentaci výrobků ve virtuální realitě. Umožňuje uživatelům prohlížet si výrobky z různých úhlů a dokonce je virtuálně rozřezat, aby mohli zjistit, co je uvnitř a jak fungují. Mezi projekty studia se objevilo například i 3D skenování, které se mimo jiné, uplatnilo i u filmových projektů: Pro německý film Narziss und Goldmund jsme skenovali filmové sety, rekvizity a skutečná místa na hradě Hardegg v Rakousku. Pro seriál z produkce Netflixu Evropské kmeny (v němčině Tribes of Europa) jsme skenovali herce.

Odkazy

https://vr3d.cz/cz/portfolio-projekty/

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998