Hynek Dřízhal

scénografie
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
hynek.drizhal@gmail.com
+420 777 929 077
Biografie

Narozen 1976 v Praze. Vystudoval Střední školu uměleckého designu v Praze. V roce 2003 absolvoval pražskou DAMU katedra scénografie ALD u profesora Petra Matáska.

Projekty

Posledních deset let se převážně věnuji tvorbě dekorací pro televizní zábavnou a především hranou tvorbu. Tvorba jde napříč všemi Českými televizními společnostmi. Jako televizní architekt mám na svém kontě více než třicet realizací od zábavy, lifestylových pořadů až po hranou a seriálovou tvorbu. Od roku 2003 jsem navrhl stovky Eventů pro kulturní a společenské akce. Vtiskl jsem podobu desítkám marketingových akcí a firemních nebo produktových meetingů. Součástí této práce byla také řada roadshow a instalací atypické reklamy. Divadelní scénografii se kontinuálně věnuji posledních patnáct let. Za tu dobu jsem realizoval desítky divadelních scénografií po celé české republice. V současnosti nejvíce spolupracuji s Pražským souborem nového cirkusu CIRK LA PUTYKA. Kresba na tabletu je nedílnou součástí mojí práce.  Z elektronického pera vzešlo mnoho ilustrací, grafik, obrazů, ale i podkladů pro animace, znělky pořadů, jinglů a dalších výtvarných prvků. Pomocí tabletu jsem navrhl množství moodových návrhů a výjimkou nejsou ani autorské komiksy. Výstavy a jsou vítaným zpestřením mé práce. Mám za sebou řadu instalací, ale i větších atypických celků. V roce 2013  jsem získal cenu sdružení Czechdesigners EQUAL DESIGN AWARD za návrh výstavy Nadace Sirius Moje Cesta (projekt chodicilide.cz).

Odkazy

https://www.hynekdrizhal.com
https://lideodvedle.cz

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998