Veronika Bulíčková

restaurování, knižní vazby, repliky historických knih (Boskovická bible)
Působiště: Skuteč
Kontaktní údaje
vees@centrum.cz
774 902 000
Biografie

Jmenuji se Veronika Bulíčková a narodila jsem se v Pardubicích. Nyní žiji a pracuji ve Skutči jako konzervátorka a restaurátorka papíru, knih, pergamenových a papírových listin, plánů, map, grafik a dalšího aktového materiálu. Snažím se navracet podobu poškozeným artefaktům tak, aby byla zachována jejich autentičnost a byl obnoven přirozený vzhled a funkčnost v souladu s profesní metodikou a etikou. Ve volném čase tvořím pro radost z různých materiálů.

Projekty

Věnuje se restaurování různých artefaktů, mezi než patří knihy, ale také plakáty, mapy, plány, přebaly knih, pergamenové a papírové listiny a další archivní materiály. Kromě restaurování se zabývá také výrobou knižních vazeb, které jsou ručně ušitého knižního bloku a desek, vyrobených z lepenky nebo dřeva a pokryvu koženého, pergamenového a papírového.

Odkazy

http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/restaurovaniknih/
http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/restaurovaniarchivnihomaterialu/
http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/prebaly-knih/
http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/kniznivazby/
http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/rucnemalovaneobrazky/ http://www.malovani-obrazu.firemni-web.cz/nausnice/

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998