Duo tisk

Faksimile a repliky tisků
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
duotisk@centrum.cz
774 207 206
Biografie

Provádíme jako jediní v EU (a pravděpodobně i na světě), zhotovení věrné kopie originálu, a to ojedinělou formou našeho know-how, úplným ,,vyčištěním“ skenovaného podkladu kresby. Pozadí a samotnou kresbu pak přenášíme na pergamen nejvyšší kvality ze Švýcarska, Německa nebo Anglie. Na vyžádání zákazníka jsme schopni digitální sken originálu provést sami. Daný obrázek také na přání dokážeme digitálně retušovat a dokonce doplnit chybějící části kresby. Po digitální úpravě obrazu od pozadí, odstranění vadných částí, jako jsou zašpiněné stránky, otvory po červotočích, rozmazané barvy apod., doplnění chybějících fragmentů, kresbu přeneseme na pergamen, který je stejný jako ten, který se běžně používal ve středověku pro tyto účely. Poté se celý obraz dokoloruje, dozlatí pravým, nebo technickým zlatem a stříbrem. Svou činnost nabízíme převážně institucím, jako jsou muzea, archívy, hrady a zámky, ale také široké veřejnosti.

Projekty

Replika Litoměřicko-třeboňské bible (Státní archiv Třeboň, archiv Litoměřice), Bible Kunše oltářníka (Národní muzeum Praha), Bible Václava IV. (Národní knihovna Vídeň), Evangeliář zábrdovický (vědecká knihovna Olomouc), Gelnhausenův kodex – neboli právní kniha (státní okresní archiv Jihlava), Evangeliář Jana z Opavy (Národní knihovna Vídeň).

Odkazy

https://www.duotisk.cz/faksimile-a-repliky/

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998