Pavel Liška (Pavel Liška Art)

Scénografie, lightdesign a vizuální koncepce
Působiště: Celá ČR
Kontaktní údaje
PAVEL.LISKA.FOX@GMAIL.COM
TEL CZ: +420 776 181 945 TEL US: +1 (646) 217-266
Biografie

Jsem Pavel Liška. Umělecky Lishown. Jinak Lišák nebo Fox. Vytvořil jsem v DEPO2015 venkovní hru Industriální stezka, kterou můžete navštívit i dnes, vyrobil jsem několik scén pro streamovací studia od kulturních akcí přes módní přehlídky po interní firemní prezentace, pokračoval jsem ve spolupráci s Národním technickém muzeum v Plasích, pro plzeňský muzikál Divadla Kajetána Tyla jsem vyrobil scénu a výstavnímu týmu DEPO2015 jsem pomohl scénograficky uhladit, ucelit a nakonec i vyrobit dvě interaktivní expozice. A na další se pracuje. Za poslední dva roky jsem propadl světlům a projekcím. Realizoval jsem světelný light a stage design pro křest debutového alba Mirky Novak v roce 2022, kde jsem i živě míchal projekce a interagoval s hudbou. Podílel jsem se na umělecké performance Illusion Baroque v Manětíně spojující hudbu, tanec, malbu a projekce. Za velký úspěch beru spolupráci na festivalech světla, ať už s plzeňským BLIK BLIK nebo karlovarským Vary Září. Pro BLIK BLIK jsem v roce 2023 vytvořil site specific světelnou instalaci Cerebri Tree a jeden velký platan jsem oblékl do kabátu ze 14 000 zrcátek. A ta se může objevit kdekoliv (takový drobný tip pro kurátory).

Projekty

BLIK BLIK LOVCI ZNAKŮ - INTERAKTIVNÍ EXPOZICE PRO DĚTI, 2022-2023 Třetí interaktivní expozice s návštěvností k 10.000 osob, na které jsem pro DEPO2015 pracoval, se věnuje tématu komunikace a písma. Byl jsem součástí kreativního týmu a podílel se na tvorbě celého konceptu a game designu. Samostatně jsem pak navrhnul scénografii a následně pomohl se samotnou realizací některých místností a objektů. BLIK BLIK TAJUPLNÝ LES - INTERAKTIVNÍ EXPOZICE PRO DĚTI, 2021 Po úspěšné tranformaci festivalu světla BLIK BLIK do digitálního hřiště vznikla série interaktivních expozic pod jeho značkou. Tajuplný les je prvním počinem. Na projektu jsem se podílel co by scénograf celé expozice a tvůrce objektu Mraveniště hrající si se světlem a stínem. Expozici navštívilo téměř 20.000 osob.

Odkazy

https://liskapavel.art
https://www.facebook.com/pavel.liska.lishown/
https://www.instagram.com/lishown/

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998