INITI

Interaktivní instalace, nová média a audiovizuální projekty
Působiště: Praha
Kontaktní údaje
initi.org@gmail.com
+420 607 670 243
Biografie

INITI je umělecký kolektiv, věnující se vývoji interaktivních instalací, novým médiím a také výzkumu a vytváření komplexních audiovizuálních projektů pro vnitřní i venkovní prostory. Skupina sídlící v Praze, České republice sdružuje vizuální umělce, techniky a hudebníky, aby společně navrhovali site-specific projekty, které kombinují vizuální projekci se zvukem a proměňují skutečná prostředí v iluzorní svět. V poslední době jejich hlavní vášní je zejména budování hravých interaktivních prostředí. Kreativní kolektiv založil výtvarník Dan Gregor a jeho hlavním spolupracovníkem v rámci skupiny je programátor Ondřej Průcha. Dalšími spolupracovníky je technik Josef Kortan, programátor Michal Rydlo, CGI animátor Dalibor Cée a hudebníci Ondřej Skala, Floex, Dikolson. INITI je platformou výtvarníků, hudebníků a techniků participujících na technicky náročnějších realizacích ve veřejném prostoru. Ve středu zájmu stojí především interaktivní site-specific projekty založené na symbióze vizuální a zvukové složky. Podstatou audiovizuálních instalací je proměna reálného prostoru v iluzivní prostředí virtuální reality pomocí exaktních výpočtů a architektonických plánů staveb. Důraz je rovněž kladen na historii míst, která se stává zásadní inspirační vrstvou pro vytvoření nových vizuálních obsahů. Vnitřní prostory pak často vybízí k interaktivním střetům s diváky nebo performery, kteří se sami stávají tvůrci světelných stop a zvukových krajin v rámci realtime trackingových procesů.

Projekty

Netykavka – minimalistická interaktivní instalace přímo inspirovaná dílem avantgardního umělce Anthony McCalla a jeho pracemi vytvařenými ze světelných paprsků. Jedná se o rekonstrukci jedné z jeho “světelných soch” s přidanou schopností reagovat na dotyk. (NoD Gallery, 2013, Prague; Chemistry Gallery, 2014, Prague; Ars Electronica, 2014 Linz; Hot Dock Gallery, 2015, Bratislava)

Odkazy

https://www.facebook.com/INITI.org/
http://www.initi.org

Ukázky portfólia

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998