Dosy Doss (Chaos Company)

Grafika, Fotografie, Prostorová tvorba, Intermédia
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
dosydossart@gmail.com
Biografie

Pod tímto jménem vystupuje Mgr. Jiří Dosoudil. Ten se nejvíce věnuje malbě sprejem a akrylem. Působí převážně v oblasti street artu, kde vytváří velkoformátové nástěnné malby. Zabývá se však i dalšími výtvarnými disciplínami jako je grafika a prostorová tvorba, zajímá se také o intermediální projekty, ve kterých pracuje například s videem. V jeho malbě se objevují kresebné prvky, důraz klade na linii. Často kombinuje více výtvarných technik a neomezuje se na klasické formáty. Pracuje s různými materiály, obvykle náhodně nalezenými. Náhoda, hra, experiment, dynamika, struktura to jsou prvky, které obsahuje autorova tvorba. Nezajímá se o realitu inspiruje ho surrealismus, lidská psychika. Hlavním zdrojem je také příroda.

Projekty

Spolupráce s Pevností poznání Olomouc - Instalace hub v nadživotní velikosti pro Noc vědců - Před Pevností poznání vyroste 10 různých druhů velkých živých organismů, které lze nyní najít v českých lesích.

Odkazy

https://chaoscompany.art/dosy-doss

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998