Kineticon

zvukový design, výroba podcastů, zvukové instalace
Působiště: celá ČR
Kontaktní údaje
anekkolarova@gmail.com, jitka.kostelnikova@protonm
737 564 465
Biografie

Setkaly jsme se v týmu publicistického pořadu ArtCafé, který na stanici ČRo Vltava brázdí kulturními periferiemi. V roce létě 2021 jsme se chopily příležitosti vytvořit podcast o zapomenutém českém umělci, Zdeňku Pešánkovi. Na základě rešerší i naší fantazie jsme v audio sféře poskládaly jeho pulzující obraz, který s námi zůstal i po dokončení podcastu Kam zmizel Pešánek? Setkání s tímto snivcem, utopistou a zakladatelem českého kinetismu inspirovalo i název naší skupiny. Jsme audio skupina KINETICON. Uvažujete o zvukovém dobrodružství? Máte co říct a hledáte vyladěné sonické médium? Dejte nám vědět, převyprávíme váš příběh s vámi.

Projekty

Ivan Meštrović. Sochař a světoobčan - Audioset pro GHMP, jenž byl součástí výstavy Podcast pro Kunsthalle Praha Kam zmizel Pešánek? - audiopomník na pomezí fikce a reality Podcastová série Aby nebe nespadlo. Neobyčejné příběhy lidské soudržnosti pro Mezinárodní organizaci pro migraci IOM

Odkazy

https://www.kineticon.cz/
https://www.facebook.com/skupinakineticon
https://www.instagram.com/kineticon/
https://open.spotify.com/show/3fy5fAqWyqAUkkix9vxgBw
https://open.spotify.com/show/0qqVj21OSA50cf9KzapL2m?si=zYzCMvoWQCuOITOCpotBYA&nd=1

Chcete se zapojit?

Má vaše instituce zájem podílet se na inovaci českého muzejního prostředí? Realizujete nebo plánujete v současné době projekt, který překračuje tradiční přístupy uplatňované v našich expozicích či muzejní edukaci? Či se chcete nezávazně zúčastnit aktivit naší platformy?

Obraťte se na nás prostřednictvím mailu muzeum@nafilm.org

NaFilM, Jungmannova 748/30, Praha 1
telefon: +420 603 195 998